v prosinci 2017 - BETONUJEME...

v lednu 2018 - BETONUJEME... (nebojte, roh je v reálu pravoúhlý - fotografie je panoramatická)

2. února - BETONUJEME - první část základové desky (na dalších 2 úsecích se intenzivně pracuje, již je položená kanalizace, hutní se povrch a brzy dojde také na zalití betonové desky, dle příhodných povětrnostních podmínek)

7. března - únorové mrazy povolily a může se opět STAVĚT. Základní stěny jsou z vápenopískových cihel, aby nová Pavučina něco vydržela...

15 / březen - stavíme...

k 31. 3. 2018 (první dilatovaný úsek čeká na věnec)

k 30.4.2018 (výstavba obvodových zdí přízemí dokončena, betonování věnce, vázání ocelových prutů...)

10. května - první část zabetonování věnce

30. května - pokládání stropu z betonových překladů

10. června - betonování obručí kolem betonových překladů

20. června - zakládání obvodového zdiva 1. patra

Něco z interiéru přízemí z 10. června (sál - taneční, keramická a výtvarná dílna...)

červenec 2018 - 1NP, šalování, betonování, vnitřní omítky, pokládání panelů (střecha)

29. srpna 2018 - pohled z terasy v 1. patře

Prozatím se dole v týdnu zateplily základy + soklová část, dodělávají se uvnitř hrubé omítky. Nahoře se dozdívají příčky, mezitím se provádí elektroinstalace a zdravotechnika (voda a odpady). Střecha čeká na střechaře - izolaci, zateplení, hydronepropustnou folii a konečně zelenou střechu z rozchodníků :-)

19. září: hrubé omítky v 1NP hotové, nyní se hrubuje ve 2NP, dokončovací práce na rozvodu zdravotechniky (voda, odpady, dešťové svody), hydroizolace terasy, střechy...

hydroizolace terasy (několik vrstev zateplení + hydroizolační zatavená folie). Práce na střeše pokračují

hrubé omítky v 1NP

taneční sál, hrubé omítky v 1NP

hydroizolace střechy lepenkou (pak příjde 2x 120mm zateplení, hydroizolační vrstvy folie, vrstvy zelené střechy, rozchodníky))

zateplení soklu kolem celé budovy

pokoj v 2NP - hrubá omítka hotovo (po dokončení omítek příjde osazení oken ve 2NP)

dovoz retenční nádrže - pro vodu ze střechy a pro spodní vodu přečerpávanou ze studny - tato voda bude sloužit pro splachování WC, zalévání záhonů, nebo třeba mytí koní))

Foto z kontrolního dne 3.10. práce pokračují na střeše (zateplení, hydroizolace). Hrubé omítky se dokončují v 2. NP, ještě je třeba omítnout zbytek jídelny, toalety a hrubování bude u konce. Dokončuje se vzduchotechnika a rozvod vody a odpadů uvnitř budovy. Další skupina zahájila práce na zateplení obvodového zdiva kolem budovy.

Foto z 8. října - práce na zateplení a hydroizolaci střechy pokračují, zateplení fasády v přízemí, práce na instalaci topení

(pozn.: panorama foto - proto ta vyboulená střecha nad jídelnou, v reálu je rovná)))

(střechaři se blíží ke konci se zateplením a hydroizolací. Super počasí stále přeje, i to je při stavbě třeba - děkujeme)

zateplení okolo stavby

připravený vývod na topení v jídelně

Realizační firma nedostála závazkům vůči některým svým subdodavatelům ani nedodržela daný termín dokončení. Radní města se rozhodli ukončit spolupráci s firmou a ta nyní vyklízí staveniště. Budou osloveny jiné firmy ve zkráceném řízení, které by úkol dokončit stavbu CVČ Pavučiny zrealizovali až do zdárného konce. Věříme, že se to povede a my svoji činnost v novém začneme v brzkém termíně.

Nyní probíhají dokončovací práce na střeše - ta je potřeba dokončit a zajistit proti dešti a zimě. Foto z pátku 19. října, dokončovací práce, vpusti odtokové vody jsou hotové.

kontrola spojů v pondělí 22. října - technickým stavebním dozorem.

střecha je připravena na pokládku zelené střechy (již nyní je zateplená a hydroizolovaná, plně provozuschopná). Následně bude střech osazena extenzivní zelení - především rozchodníky (ukázka jedné takové střechy například ZDE). Věříme, že se tento pilotní projekt v Hustopečí uchytí a výhoda zelené střechy se ujme například i u jiných stavitelů veřejných budov.

V listopadu se dokončuje osazení oken ve 2. patře. Okna jsou velká a místnosti perfektně prosvětleny...Supeeer)


21. listopadu proběhlo oficiálně předání stavby novému zhotoviteli stavby - firmě JS Abacus. Věřím, že místní firma dílo provede dle spokojenosti obou stran a nová budova bude brzy k dispozici opět CVČ Pavučině)))

Minulý týden došlo k uložení retenční nádrže.Realizační firma Greenville - zelené střechy ve čtvrtek a pátek realizovala položení speciální textilie a rašeliny. Na jaře dojde v příhodných podmínkách na osazení sukulentů - rozchodníků.

12.12. - kontrolní den. Budova má nyní jíž střechu nachystánu na zimu (osazení rozchodníků příjde z jara), 2 NP připravené rozvody vody, teplovodního potrubí, elektřiny, zalití pěnobetonem pro srovnání - nachystáno kročejovou izolaci a vylití anhydritem. V 1 NP izolace podlah a příprava na vylití anhydritem. Venku - výkopové práce (elektro, voda, plyn, odpady, napojení na retenční nádrž...). Zadní část budovy je již zateplena.